اخبار فارس من فارس TV فارس پلاس افکار سنجی زندگی

آموزش مجازی در بوته نقد - گزارش مدارس مجازی در آمریکا

آمریکا با بیش از 20 سال تجربه در حوزه مدارس مجازی و باوجود دارا بودن سهم بالایی از بازار فناوری و آموزشی جهان، تجربیات جالب‌توجهی درزمینه مدارس ترکیبی و مجازی دارد که بازخوانی آن برای روشن تر شدن مسیری که ما نیز در حال ورود به آن هستیم، آموزنده خواهد بود. در این گزارش به تجربیات مدارس مجازی در آمریکا می پردازیم. انسیه شجاعی.

سه‌شنبه ۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۹

واکنش انجمن علمی، آموزشی پزشکی ایران به ادغام «وزارت بهداشت» و «علوم»

انجمن علمی، آموزشی پزشکی ایران در اطلاعیه‌ای موضع خود در خصوص ادغام وزارت بهداشت با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را اعلام کرد.

دوشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۵

نخستین بررسی جامع رسانه‌ای از NEETها منتشر شد/ هم‌افزایی مردم‌نگاری و ژورنالیسم

ماهنامه «اندیشۀ آینده» با رویکرد نزدیک شدن به زیست‌جهان سوژه‌ها، اولین شمارۀ خود را به بررسی گروه اجتماعی NEET اختصاص داد.<br/><br/>

چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۷

نخستین بررسی جامع رسانه‌ای کشور درباره قشری خاص از جوانان منتشر شد

نشریۀ اندیشۀ آینده که نخستین شمارۀ آن به تازگی منتشر شده، رسالت خود را بررسی موضوعات اجتماعیِ نوپدید معرفی کرده است و در تلاش است تا علاوه بر بدل کردن مسائل اجتماعی به دغدغۀ عمومی، راهی نیز به بررسی‌های سیاستی در ایران داشته باشد.

سه‌شنبه ۱۸ آبان ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۹

فضاهای مجازی (Metaverse) راهی برای تعامل برندها و سرگرمی‌های ایمن

عبارت متاورس به گفته ویکی‌پدیا برای توصیف مجموعه‌ای از فضاهای اشتراکی مجازی استفاده می‌شود که به‌واسطه همگرایی واقعیت فیزیکی تقویت‌شده و فضای مجازی با نمود فیزیکی پایدار ایجاد می‌شود.

شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۳

رونمائی از پنجره تربیت! شما هم نویسنده حوزه تعلیم و تربیت فارس باشید!

پنجره تربیت امروز رونمائی شد. پنجره تربیت، محیطی برای درج اخبار، تحلیلها و دیدگاههای مختلف صاحبنظران در زمینه تعلیم و تربیت، در خبرگزاری فارس است.

شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۴

پنجره تربیت: میدان تضارب آراء و هم افزائی صاحبنظران، برای تحول تعلیم و تربیت

پنجره تربیت یک درگاه برای انعکاس و به اشتراک گذاری دیدگاههای شبکه نویسندگان، صاحبنظران، فعالان، تحلیلگران، و خبرنگاران حوزه تعلیم و تربیت ایران (شنتیا) ، با دیدگاهها و رویکردهای مختلف است. از امروز شما هم نویسنده حوزه تعلیم و تربیت فارس باشید!

شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۱۴

گزارش‌هایی از اجرای سند 2030 در برخی مهدکودک‌ها خبر می‌دهند

مشاور عالی وزیر آموزش و پرورش گفت: متاسفانه برخی از گزارش­‌هایی که می رسد این است که در مهدکودک­ هایی دارد سند 2030 اجرا می شود که مدیریت آن با آموزش و پرورش نیست، هیچ بخش آموزش و پرورش درصدد اجرای سند 2030 نیست.

دوشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۱

سفیر ایران در نیجریه: اگر سازمان ملل در مقابل ترور سردار سکوت نمی‌کرد، شاهد ترور فخری‌زاده نبودیم

سفیر ایران در نیجریه تأکید کرد که اگر سازمان ملل و جامعه جهانی به وظیفه خود در محکوم کردن اقدام تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن سردار سلیمانی عمل کرده بودند، شاهد ترور دانشمند دفاعی هسته‌ای ایران نبودیم.

يکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۶

خودفراگیری؛ طلیعه‌ای در پارادایم جدید تعلیم و تربیت

چرا تصور می‌کنیم شاگرد خودش نمی‌تواند مطلبی را بخواند، بفهمد و یاد بگیرد؟ چرا در مورد ترتیب یادگیری و شکل یادگیری، پیشاپیش به تلاش او اعتماد نداریم و فکر می‌کنیم فقط ما هستیم که می‌دانیم او چطور باید یاد بگیرد و چه مراحلی را برای این یادگیری طی کند؟

شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۸

دلارهای غربی طعمه‌های شرقی؛ زنگ خطری که خاموش شده است

پس از فروپاشی شوروی سابق، غرب و آمریکا کمک‌های مالی بسیاری به آسیای مرکزی کرده‌اند؛ کمک‌هایی که مانند اختاپوس بر تمام ارکان این کشورها با تحمیل ارزش‌های بیگانه، تخریب اعتبار دولت و دخالت در امور داخلی سایه افکنده است.

يکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۵